phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Ситуації можливого застосування факсиміле



Уже давно відомо, що вся документація повинна володіти обов'язковим реквізитом, тобто підписом, незважаючи на форму складання (на папері або в електронному вигляді).

І все ж, в якому випадку можна скористатися «копією» підписів - факсиміле, оформляючи документацію? У тому випадку, якщо сторонами даний факт узгоджений в письмовій формі із зразками підписів, то відповідно до Українського законодавства - дозволяється. Винятком є ​​лише документація (первинна форма типових або спеціальних форм документів), передбачена застосуванням факсиміле.

Рішення таке - №2895 / 6 / 99-95-42-01-15, прийняла Державна фіскальна служба України, що озвучено в листі.
Закон бухгалтерського обліку свідчить про те, що в будь-якому обліковому документі (первинному або зведеному) необхідний в обов'язковому порядку такий реквізит, як підпис. І це не залежить від форми оформлення документа - паперова чи електронна.

До того ж, документи необхідно підписувати особисто, що сказано у 2.5 підпункті, другого пункту Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Також підписи можна скріплювати печатками. На використання факсиміле встановлено певний порядок, вказує в українському законодавстві та інших актах законодавства для громадян.

Застосувати «копію» підписів при здійсненні угоди можна в тому випадку, якщо це дозволено і встановлено законодавством, а також якщо учасники угоди уклали угоду в письмовій формі. Цей факт встановлений третьою частиною 207 статті Цивільного кодексу України. Але в такому документі обов'язково необхідна присутність зразків підписів з кожного боку - учасника угоди.

Нове положення про правила використання факсиміле має бути прийнято до відома, враховуючи, що в Україні все частіше реєструють ТОВ, а також залучаються для бізнесу вітчизняні та зарубіжні підприємці, які вибирають саме таку форму господарювання.