phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Рішення НБУ з приводу валютних операцій клієнтам з податковим боргомПротягом довгого часу Національний банк України (НБУ) обмежував можливості платників податків, у яких були податкові заборгованості. Ці обмеження заважали займатися діяльністю в бізнес-секторі у звичному форматі. Дана міра банку була спрямована на стимулювання кожного, хто пройшов реєстрацію підприємств в Україні, стежити за правильністю бухгалтерських звітів і своєчасною виплатою податків.

Дана система вплинула і на господарські організації, у яких з'явилася податкова заборгованість через зміну правил по зарахуванню попереднього платежу податку на дохід. Даний платіж повинен бути отриманий як виплати дивідендів. Дивідендні виплати виступають у формі авансових платежів щомісяця по даному виду податкових зобов'язань. Отже, через встановленої системи НБУ постраждали організації, у яких податковий борг з'явився без участі підприємства.

З цієї причини, НБУ 3 липня 2015 затвердив нову постанову, яка вступало в дію вже 4 липня 2015. Цей новий порядок значно вдосконалив попередні правила, згідно з якими платники податків можуть здійснювати валютні операції незважаючи на податкові заборгованості.

Раніше підприємець, який хотів би зробити валютну операцію, повинен був надати банківським співробітникам документ з ГФС (Державної фіскальної служби), що вказує на відсутність податкових заборгованостей. На даний момент можна пред'явити альтернативний документ, тобто лист ГФС, що свідчить про наявність податкового боргу, який з'явився в слідстві зазначених вище обставин, тобто без участі підприємця.

Новий порядок виступає в ролі компромісу в ситуації, що склалася і дозволяє не ускладнювати бізнес діяльність організаціям, які виконують свою роботу сумлінно, тобто вони своєчасно надають бухгалтерські звіти і виплачують податки.