phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Особливості подання захисту державних інтересів в господарських судах УкраїниДеякі особливості подання захисту державних інтересів в господарських судах України

Господарський суд в Україні здійснює свої функції і завдання при вирішенні спірних взаємовідносин між усіма юридичними та фізичними особами, державними органами і розглядає справи про банкрутство.

У нашій країні правова функція представництва захисту державних інтересів довірена державним органам прокуратури. Якщо працівниками прокуратури були виявлені і підтверджені факти, що свідчать про порушення законних інтересів держави або виявлена ​​загроза протиправних дій на шкоду державних інтересів і прав, в тому числі економічних, прокурор має право для звернення до господарських судових інстанцій з вимогою захисту і відстоювання таких прав і інтересів країни.

У тексті інформаційного листа Вищого господарського суду України від 23 лютого 2016 р даються роз'яснення щодо подання прокуратурою захисту державних інтересів в судах своєї юрисдикції. Згідно з цим листом тільки господарський суд може і повинен приймати рішення про вірність визначення прокурором позивача для залучення його до відповідальності. Зокрема, в разі подання прокуратурою позову щодо захисту державних інтересів суду слід оцінити правомірність визначення Позовну сторону. Якщо господарський суд визнає неправильність його визначення, позовну заяву і всі додатки до нього повертаються без розгляду на підставі пункту 1 частини 2 статті 63 Господарського процесуального кодексу України. У разі відсутності з боку прокуратури надання обґрунтованих доказів для подання державних інтересів господарський суд повертає такі заяви на підставі пункту 3 частини 1 статті 63 ГПК.

Таким чином, навіть якщо є підстави для початку процедури щодо захисту державних інтересів, прописаних в статті 23 Закону України про прокуратуру, тільки державний господарський суд має право оцінити правильність визначення сторони для пред'явлення позову.

З чого випливає, що в судовій практиці за участю державних обвинувачів повинна піти двозначна ситуація при представництві прокуратури в розгляді справ у господарських судах.

Автор - www.vityag1.com.ua