phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Нові правові умови України і оплата тимчасової непрацездатностіЛист Міністерства соціальної політики України присвячено роз'ясненнями важливих нюансів, що виникають при нарахуванні оплати тимчасової непрацездатності. Так чинне законодавство регламентує виплату грошової допомоги Фондом соціального страхування у випадках, коли травма або хвороба не можуть бути визнані професійними захворюваннями, так як не пов'язані безпосередньо з виробничим процесом.

Закон про загальнообов'язкове в Україні державне соцстрахування обумовлює розмір виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності, з шостого дня настання оной. При цьому, з 1 по 5 день тимчасової непрацездатності, не пов'язаної з профзахворюванням чи проф -Травми, сплачується безпосередньо роботодавцем, ця норма зафіксована частиною 2 статті 22 вищезазначеного закону. Перші п'ять днів непрацездатності повинні бути оплачені згідно спеціальної постанови №439, затвердженого Кабінетом Міністрів у травні 2001 року, 6 числа. Згідно з даною постановою застрахований працівник підприємства отримає оплату тимчасової непрацездатності за початкові п'ять днів у розмірі, прямо залежить від стажу страхування.

1. Якщо страховий стаж менше 5 років виплата становитиме 60% від середньомісячної заробітної плати;
2. Якщо страховий стаж від 5 до 8 років, компенсація може скласти до 80%;
3. Якщо страховий стаж понад 8 років - виплата 100%;
4. 100% виплати середньомісячної заробітної плати з нагоди тимчасової непрацездатності можуть претендувати ветерани війни та особи, які під статус ветеранів війни, а так само 1-4 категорія постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Отже, неухильно дотримуватися дані норми ведення бухобліку в Україні повинні не тільки діючі організації, а й ті підприємці, які тільки планують відкрити свою справу.