phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Коли підприємець повинен сплачувати податок на землюПередбачені законодавством України випадки звільнення від сплати підприємцями податку на землю

Податок на землю - загальнодержавний податок.

Державна фіскальна служба України роз'яснює, в яких випадках підприємці, які здійснюють свою діяльність за спрощеною системою оподаткування по 4 групі, можуть бути звільнені від сплати податку на землю.

Фізична особа - підприємець може володіти земельною ділянкою або водним об'єктів (озеро, водосховище та ін.), Або користуватися даними об'єктами на правах оренди.

Якщо земля чи водні об'єкти використовуються за прямим призначенням для вирощування та виробництва сільськогосподарської продукції, тобто підприємець використовує земельну небудь водний ділянку при здійсненні своєї підприємницької діяльності, то податкове законодавство України звільняє такого підприємця від сплати податку на землю. В інших випадках, коли дані об'єкти не використовуються в перерахованих вище цілях, такі об'єкти повинні оподатковуватися.

В цілому, до об'єктів оподаткування відносяться будь сільськогосподарські угіддя, наприклад, ріллі і пасовища, сінокоси, зелені насадження, землі водного фонду.

Фахівці податкової служби також підкреслюють, що до даної категорії можуть ставитися та інші несільськогосподарські об'єкти. Наприклад, деякі ділянки землі під господарськими будівлями, територія засаджених лісосмуг, які призначені для захисту полів від вітру, земельні ділянки з розташованими на них оптовими майданчиками для торгівлі сільськогосподарськими продуктами та інші.

Згідно з податковим законодавством України рішення про передачу земельних ділянок або водних об'єктів фізичним особам - підприємцям чи юридичним особам приймається органами місцевої влади, до відання яких належать ці об'єкти. Площа таких об'єктів не повинна бути більше 3-х гектарів. Законодавство України не забороняє передавати дані об'єкти вищевказаним особам на безоплатній основі.

При закритті такого виду підприємницької діяльності ФОП краще скористатися професійними послугами фахівців з ліквідації, оскільки дана діяльність тягне за собою безліч непростих нюансів, які можуть спричинити за собою різні спірні моменти.