phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Що необхідно зробити для припинення виплат валютного кредитуКомітет Верховної Ради, в чиї обов'язки входить контроль за здійсненням роботи банків та веденням кредитно-грошової політики, виніс на розгляд сміливий законопроект. Він викликав безліч суперечок і різночитань. Даний проект повинен реструктуризувати всі кредити в іноземній валюті, які є у громадян України.

Питання щодо законопроекту залишаються до кінця не вирішеними. На даний час він відправлений для третього прочитання.
Комітет Верховної Ради звернувся за підтримкою до Кабінету Міністрів. Було відправлено звернення, до якому Комітет просив надати проекти фінансових, матеріальних і технічних заходів і нормативно-правові акти. Це звернення було ініційоване для того, щоб була можливість дотриматися всіх норм поданого законопроекту в разі прийняття його Верховною Радою України.

Голова комітету, який займається розглядом закону, Сергій Рибалка повідомив, що при відправці закону для третього читання залишається тільки 5 днів для внесення виправлень у зміст проекту. Ці поправки повинні уточнити певні моменти законопроекту. На сьогоднішній момент Комітету надійшло вже шість пропозицій, пов'язаних з робочою стороною проекту. Голова зазначив, що всі ці пропозиції були враховані Комітетом.

Противником нового законопроекту є Національний Банк України. він не змінює свого ставлення на його адресу. Директор юридичного відділу Банку Віктор Новіков висловив основну причину неможливості прийняття такого роду проектів - повна несумісність закону з реальною ситуацією в Банківській сфері. Основною причиною неможливості роботи даного закону Новіков називає зобов'язання України перед МВФ.

Також Віктор Новиков озвучує точку зору, згідно якої П.Порошенко повинен буде скористатися своїм правом вето у випадку прийняття цього законопроекту. Обов'язком президента буде запобігання вступу в силу закону, яка не збігається з сучасною економічною картиною України.

Національний Банк України висловлює таке припущення, що реструктуризація кредитів в іноземній валюті призведе ланцюгової реакції з великою кількістю негативних наслідків. В якості конкретних прикладів можливої ​​реакції НБУ називає ще більшу знецінення національної валюти (гривні), зростання числа фірм що бажають припинити свою діяльність, втрата Києвом своєї репутації надійного партнера в очах світової громадськості і багато іншого.