phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Менеджер і підприємець: ключові постаті сучасного підприємстваНа сьогоднішній день багато професії мають спільні ознаки, що призводить до розмиття кордонів між ними у свідомості деяких людей. Наприклад, наявність підлеглих, необхідність володіння такими якостями, як цілеспрямованість, лідерство, призводять до ототожнення професій менеджера і підприємця. Керівник може побоюватися, що хороший менеджер прагне відкрити свою справу. Однак найчастіше цей страх неоснователен.

Не викликає сумніву той факт, що підприємець і менеджер є ключовими фігурами підприємства. Однак у чому полягає їхня роль? Мета підприємця - отримання доходу. Для досягнення даної мети підприємець реалізовує комерційний проект, тобто він є засновником справи. Фігура менеджера виникає дещо пізніше, коли з'являється необхідність виконувати управлінські функції. Таким чином, він володіє статусом найманого працівника.

Отже, підприємець починає справу з нуля. Це обумовлює необхідність наявності в ньому таких якостей, як відсутність страху перед ризиками, вміння приймати нестандартні рішення, мало прогнозована наукою діяльність, пошук нових рішень. Менеджер впроваджується у вже створену систему. Він побоюється новизни, оскільки для нього головна мета - зберегти організацію і колектив, яким він керує. Менеджери та підприємці - цілеспрямовані люди. Але активність менеджера частіше спрямована на підтримку стабільності, він строго виконує певні функції (у літературі, як правило, відзначають функції планування, мотивації, організації та контролю). Підприємець активність спрямовує на отримання прибутку, а для цього потрібно освоювати сучасні технології, виходити на нові ринки, що суперечить принципу стабільності.

Впровадження нових ідей здатне приносити успіх у грошовій сфері підприємства, однак при роботі з людьми експерименти найчастіше небажані, на перший план виступають гарантії та особиста відповідальність за працю інших людей (і не тільки праця). Тому керівництво персоналом - прерогатива менеджера. Велике значення має психологічний фактор: менеджер повинен добре знати своїх підлеглих, приймати деякі слабкості людей, вміти виявляти ледачих і безініціативних членів колективу і при необхідності виключати їх з колективу.

При управлінні персоналом підприємець воліє горизонтальну структуру, основою якої є інформаційні зв'язки, а з їх допомогою легше здійснити бізнес-проект. Менеджер прагне до ієрархічній структурі управління, оскільки на пізньому етапі розвитку бізнесу підприємство стає крупніше, і здійснювати управління без ієрархії складно.

Таким чином, слова «менеджер» і «підприємець" не синоніми. Однак ці люди є центральними особами будь-якого підприємства, оскільки на різних етапах розвитку підприємства потребують різних видах активності.