phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Хто з подружжя повинен виплачувати кредит при розлученніВступивши в законний шлюб, молоді люди намагаються створити домашній затишок у своїй новоствореній сім'ї. Молодята замислюються про прекрасне майбутнє, про хорошій машині, квартирі, відпочинок за кордоном, і в більшості випадках, все це здобувається на позикові кошти.

Незабаром, молода сім'я, понабирали кредитів у банку, не завжди може вчасно виконати свої зобов'язання, а тим більше, якщо з'явилася маленька дитина і дружина перебуває в декретній відпустці. Настає період причіпок і докорів, а можливо навіть і розлучення. І таких ситуацій досить багато. І у вашому оточенні, можливо, є такі сім'ї.

Існують пари, які можуть домовитися мирним шляхом і вирішити питання з кредитами «по совісті», але це дуже рідко. Адже більшість людей, при розлученні, просто ненавидять один одного. Багато сімейні пари, подаючи на розлучення, забувають про наявність кредитних зобов'язань, завжди головним питанням залишається розділ майна і проживання дитини. Що стосується майна, то його розділ, як правило, якщо подружжя не може прийти до обопільного рішення, здійснюється через суд. Тільки шляхом судового рішення станеться розділ квартири, автомобіля, гаража і т.д.

Як вже говорилося, про борги ніхто з подружжя і не згадує, поки не настане час чергового платежу. На підставі Сімейного кодексу України, можна з упевненістю сказати, що борги підлягають розподілу між подружжям пропорційно. Інших варіантів бути не може, адже це закон. Незважаючи на те, що бувають ситуації, коли один з подружжя запевняє що не знав про існування того чи іншого кредиту, але факт залишається фактом. У кожному разі, розділ боргів відбудеться між обома подружжям.

У більшості банків, обов'язковою умовою є надання поручительства другого чоловіка або його згоду на кредит. В іпотечному кредитуванні обов'язковою умовою є те, що другий з подружжя виступає созаемщиком по кредиту, і це значно спрощує ситуацію. Але в наш час багато банків надають кредити без поручительств, при цьому підвищуючи процентну ставку на 2-4 пункти, але і це не лякає і не зупиняє. Звідси і виходить що подружжя не знають про існування того чи іншого кредиту. Щоб уникнути подібних ситуацій великі банки залучають позичальника на кредитування, під поручительство, пропонуючи знижені процентні ставки. І в більшості випадків, люди вміють рахувати свої гроші, йдуть на умови банку.

Але в реальному житті бувають такі ситуації, що один з подружжя дійсно був відсутній на момент оформлення кредиту, і готовий представити судового засідання докази не причетність до даного кредиту.

Під доказами не причетні можуть виступати: свідки, підтвердження другим чоловіком відсутності платежів по кредиту, доказ відсутності спільного проживання, кредит спрямований не на благо сім'ї та т.п. Можливо, суддя і прийме надані докази, і тоді обов'язок по кредиту ляже на чоловіка оформив кредит.