phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Як планувати сімейний бюджетНапевно багатьом сім'ям доводилося стикатися з неприємною ситуацією, коли за кілька днів до чергового надходження грошей вони несподівано закінчуються. Добре, якщо не виникають непередбачені ситуації, що вимагають негайних вкладень. Хоча, якщо задуматися, ні хвороба, ні нещасний випадок не вичікують зручного часу, вони просто відбуваються. На противагу негативним гіпотетичним обстоятельствам можна представити і менш трагічні, наприклад несподівану розпродаж або запрошення на ювілей або весілля. У підсумку результат той же: термінові дзвінки друзям, прохання про позику або звернення до кредитних картах. Звичайно, чудовий вихід - страхування, хоча є ряд нюансів і воно не всім по кишені.

Яка ж може бути альтернатива? Дуже проста - правильне формування сімейного бюджету. Умовно кажучи, бюджет - це співвідношення всіх статей доходів і витрат суб'єкта господарювання, в даному випадку, сім'ї. Щоб наочніше уявити, як це виглядає, можна скласти таблицю. У ній буде 4 колонки. Перша - номер статті по порядку, друга - найменування статті, третя і четверта - це планові і фактичні суми відповідно.

Як заповнювати? Доходи: в колонку «найменування» вносимо всі статті, по яких плануються грошові надходження. Це стосується безпосередньо заробітної плати, премій, пенсій, соціальних виплат, субсидій, подарунків, оплати різних шабашок. Четверту колонку потрібно буде заповнювати принаймні фактичного надходження коштів. Таблицю витрат потрібно буде заповнити аналогічно. Звичайно, ніхто не знає досконально, скільки грошей іде на хліб і молоко, однак, сімейний бюджет тим і зручний, що тут можна обійтися приблизними розрахунками. Краще вибрати в якості звітного періоду місяць.

Можливо, доведеться деякий час записувати абсолютно всі витрати, аж до проїзду і солоденького. Основне - це зіставлення підсумків в кінці місяця. Результати можуть бути приголомшливими: невже ми стільки грошей витрачаємо на їжу для нашої собачки? Мета всіх цих маніпуляцій - показати, куди йдуть гроші і спростити організацію і планування витрат.