phone+38 (044) 587 58 33
mail info@vityag1.com.ua
( багатоканальний)
Меню розділу

Популярі послуги

Кліенти

Відгуки

Що таке види діяльності за КВЕДУ КВЕД, прийнятих в Україні, відображаються всі можливі види діяльності з кодами і назвами. Вони структуровані по галузях і являють собою уніфіковану систему. Від обраного коду залежать різні параметри господарської діяльності, включаючи оподаткування, клас професійного ризику та ставку єдиного соціального внеску, встановлену з 2012 року.

З набранням чинності оновленого податкового кодексу, обрані КВЕД впливають і на обсяг оплачуваних підприємством податків, тобто на можливість вибору пільгового режиму оподаткування.

Також законодавством визначено порядок діяльності суб'єктів господарювання з винятковими видами діяльності. Наприклад, виділена в окрему статтю за КВЕД-2005, діяльність туроператорів з 2013 року втратила свою роль.

Навіщо ж виникла необхідність у класифікаторі видів економічної діяльності? Він дозволяє систематизувати й об'єднати по групах всі види господарської діяльності в Україні.

При проведенні процедури реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, реєстратор обов'язково заповнює в реєстраційній карті поля з кодом і описом виду діяльності суб'єкта.

Міжнародна класифікація видів діяльності по галузях постійно змінюється за рахунок розширення одних напрямків і згортання інших. Так як український класифікатор ґрунтується саме на міжнародних стандартах, то і його періодично необхідно оновлювати. Остання версія прийнята в 2012 році і є четвертою редакцією.

Щоб привести документацію до єдиного стандарту, суб'єктам господарювання необхідно внести зміни до види діяльності, зазначені в реєстраційних документах. Для цього виділено достатньо часу, тому поспішати або панікувати не потрібно. Затверджений у жовтні 2010 року КВЕД-2012 набуде чинності тільки з 1 січня 2012 року, тоді як попередня версія припинить своє існування лише 31 грудня 2012 року.

Самі редакції сильно відрізняються між собою, тому сподіватися уникнути перереєстрації не потрібно. Зміни торкнулися цифрового позначення і формулювання діяльності, а також розбивки на класи. Щоб полегшити перехідний період, на офіційному сайті Держстандарту України представлена ​​функція визначення нового виду діяльності